Nõuanded

Hambaproteesi hooldamine

Harjumine uue hambaproteesiga

Uue hambaproteesiga harjumine võib esialgu olla raske või isegi valulik. Olge kannatlik ning püüdke ebamugavustest hoolimata proteesi suus hoida. Suu harjub varsti uue olukorraga. Esimesed kaks nädalat eemaldage protees vaid selle puhastamise ajaks ning kandke proteesi ka öösel. Hiljem on soovitatav protees ööseks suust ära võtta.

Loe lähemalt…

Suuhügieen

Hammaste ja suuõõne hooldus on temaatika, mis ikka ja jälle hambaravi kabinetis jutuks tuleb. Kõik on justkui kuulnud hambaharja, hambapasta, hambaniidi ja suuloputusvee olemasolust – aga nende tarvitamisoskused või teadmised polegi ühtviisi selged.

Ometi on HEA ja ÕIGE suuhügieen vundamendiks kaunile ja tervele naeratusele.

Loe lähemalt…

Pärast implantatsiooni või hamba eemaldamist

ÜLDISED JUHISED

Esimesed tunnid pärast hamba implantatsiooni või muud kirurgilist protseduuri võite kogeda kerget nõrkustunnet. Palun vältige füüsilist koormust ja saunas käimist vähemalt paaril protseduuri järgsel päeval, et vältida verejooksu tekkimist. Ärge puudutage haava sõrmedega, keelega või mõne esemega. Samuti tuleks hoiduda haava imemisest. Haava ei tohiks ravitseda erinevate tilkade, pulbrite või tablettidega, kuna tulemuseks võib olla põletiku tekkimine lõikuse piirkonda.

Loe lähemalt…

Valgendusjärgne hooldus

Kahe päeva jooksul pärast hammaste valgendamist on toidumenüü koostamisel soovitav järgida allolevaid soovitusi:

Loe lähemalt…