Uus hammas samal päeval

Lumen Hambakliinkul ulatub digtaalse hambaravi kogemus aastasse 2012, olles selles vallas üks esimesi Eestis.

Cerec CAD/CAM tehnoloogia abil kroonide ja sildade valmistamine on muutnud meie igapäevase töö iseloomu. Meie tegutsemisest selles vallas on täitunud juba 10 aastat. Tehnoloogia areng ja täiustumine on väga kiire. 

Alates 2021 aasta lõpust on kliinikus uuendusena kasutusel uus digitaalne suukamera – Cerec Primescan, mis vahetas välja eelmise põlvkonna Cerec Omnicam-i.

Cerec Primescan on mugavam erinevate protseduuride tegemisel, veelgi täpsem, kiirem ja suuremate võimalustega kui eelnevalt kasutusel olnud suukaamerad. Lisaks ka erinevad tarkvarad, mis võimaldavad suurendada planeeritavate ravitööde õnnestumist.

2016. aastast alates kasutasime Cerec-i tehnoloogiat – Cerec Omnicam-i, mille kaamerapea oli võrreldes esimese variandiga  – Cerec Bluecam´ga, mõnusalt väike ja digitaalse mudeli kujutis ekraanil loomilike värvidega – seda kõike hambaid pulbriga katmata.

Aastatel 2012-2016 kasutasime Cerec Bluecam tehnoloogiat, kus suhumineva kaamera pea oli suhteliselt suur ja soovitud digitaalse mudeli kujutise saamiseks ekraanil, tuli suus olev piirkond spetsiaalse pulbriga katta.

Lagunenud hamba taastamine hambakrooniga, puuduoleva hamba asendamine hambasillaga või esihammastele esteetilise uue näo andmine toimub 1 päevaga.

Kiirus, mugavus  ja täpsus – need on Cerec CAD/CAM tehnoloogia eelised.

Kroonid, sillad ja laminaadid valmivad kliinikus kohapeal ja nende modelleerimist ning freesimist saab soovi korral oma silmaga näha.

Töö algab hamba ettevalmistamisega, mis tähendab hamba lihvimist, vahel ka hambaköndi ülesehitamist selliselt, et hambakrooni saaks hambaköndile kinnitada.

Digitaalse kaameraga skanneeritud virtuaalse mudeli peal modelleeritakse uus kroon, laminaat, keraamiline täidis või hambasild ja freesmasin freesib selle keraamikaplokist välja.

Vaid mõne tunni möödumisel pärast töö algust ongi valmis ilus, täpne ja kiire tulemus – „uus hammas“.

Keraamilistest kroonidest ja täidistest loe lähemalt siit.

Vaata tutvustavat videot.

Tutvu tehtud tööde näidetega galeriis.

Registreeru vastuvõtule
Digitaalne suuskänner Cerec Primescan
Cerec Primescan-i hankimisele pani õla alla Euroopa Liidu Leader Programm.

Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond: Euroopa investeeringud maapiirkondadesse.