Uus hammas samal päeval

Lumen Hambakliinkul on digtaalse hambaravi kogemus alates 2013. aastast, olles selles vallas üks esimesi Eestis.

Cerec CAD/CAM tehnoloogia abil kroonide ja sildade valmistamine on muutnud meie igapäevase töö iseloomu.  

Esimesed kolm aastat kasutasime Cerec Bluecam tehnoloogiat, kus suhumineva kaamera pea on suhteliselt suur ja soovitud digitaalse mudeli kujutise saamiseks ekraanil, tuleb suus olev piirkond spetsiaalse pulbriga katta.

Soovist muuta protseduur mugavamaks nii patsiendile kui ka arstile ja kasutada kõiki tarkvaralisi uuendusi, kasutame 2016. aastast alates uuenenud Cerec-i tehnoloogiat – Cerec Omnicam-i. Siin on kaamerapea mõnusalt väike ja digitaalse mudeli kujutis ekraanil loomilike värvidega – seda kõike hambaid pulbriga katmata.

Lagunenud hamba taastamine hambakrooniga, puuduoleva hamba asendamine hambasillaga või esihammastele esteetilise uue näo andmine toimub 1 päevaga.

Kiirus, mugavus  ja täpsus – need on Cerec CAD/CAM tehnoloogia eelised.

Kroonid, sillad ja laminaadid valmivad kliinikus kohapeal ja nende modelleerimist ning freesimist saab soovi korral oma silmaga näha.

Töö algab hamba ettevalmistamisega, mis tähendab hamba lihvimist, vahel ka hambaköndi ülesehitamist selliselt, et hambakrooni saaks hambaköndile kinnitada.

Digitaalse kaameraga skanneeritud virtuaalse mudeli peal modelleeritakse uus kroon, laminaat, keraamiline täidis või hambasild ja freesmasin freesib selle keraamikaplokist välja.

Vaid mõne tunni möödumisel pärast töö algust ongi valmis ilus, täpne ja kiire tulemus – „uus hammas“.

Keraamilistest kroonidest ja täidistest loe lähemalt siit.

Vaata tutvustavat videot.

Tutvu tehtud tööde näidetega galeriis.

Registreeru vastuvõtule