Implantatsioon

Kui muret teeb puuduolev hammas või hambad, tasub alati kaaluda implantaatide asetamist lõualuu sisse. Nii saab asendada puuduolevate hammaste juured ja sinna peale on hea valmistada kroonid. Hambaimplantaadi paigaldamine toimub kohaliku tuimestuse all steriilsetes tingimustes ja käib suhteliselt kiiresti.

Tihti on patsiendil hamba puudumise tagajärjel lõualuu taandunud ja seda on operatsiooni käigus vaja „kasvatada“. Kasutame uudset tehnoloogiat A-PRF ja ka kunstluu graanuleid, seda kõike vastavalt vajadusele. Operatsiooni käigus võib vaja minna ka teiste kirurgiliste protseduuride tegemine. Loe nendest lähemalt siit.

Meie kasutame oma töös NeoBiotech (Lõuna-Korea) ja ICX (Saksamaa) implantaate.

Ülevaate implantaatide olemusest ja asetamisest saad siit:

Mis on hambaimplantaat?
Hambaimplantaat on enamasti titaanist kruvi, mis asendab puuduva hamba juurt. Implantaadi keha külge kinnitub implantaadi pealisehitus ehk abutment, mille külge omakorda kinnitub hambakroon või sild. Implantaate paigaldatakse nii üla- kui alalõualuu sisse, kus nad luuga kokku kasvavad. Titaan on koesõbralik ja moodustab luuga kindla sideme. Titaan on bioloogiliselt neutraalne ja ei põhjusta allergiat ega võõrkehareaktsiooni.
Implantaat
Millal on hambaimplantaat näidustatud?

A.   Kui te olete kaotanud ühe hamba ja see asub teiste hammaste vahel, siis olete valiku ees, kas taastada kaotatud hammas sildproteesiga või implantaadiga. Sildproteesi kinnitamiseks tuleb puuduoleva hambaga piirnevad hambad lihvida, et sild saaks neile toetada.

Hambaimplantaat
Parimaks lahenduseks on hamba implantaat. Ühtegi hammast ei ole vaja väiksemaks lihvida. Implantaat järgib hambajuure loomulikku anatoomiat nii, et luu ja igemed on õigesti koormatud. Uus hammas toimib sarnaselt ja näeb välja kui loomulik hammas. Hamba implantaat
B.   Kui tühi koht asub hambarea lõpus või külgnev hammas on toetuseks sobimatu, sellisel juhul kasutatakse eemaldatavaid osalisi proteese, mille jaoks on vaja väikeseid metallist hoidvaid klambreid. Need klambrid aga koormavad aja jooksul proteesi hoidvaid hambaid, mis võib põhjustada hammaste kaotuse. Hambaimplantaadid
Parimaks lahenduseks on hambaimplantaadid. Titaanist kruvid on kunstlikud hambajuured, mis toetavad turvaliselt uusi hambakroone või silda jäädes ise nähtamatuks. Terveid hambaid ei ole vaja lihvida, kroonidega katta ega klambritega ühendada. Implantaadi paigaldus
C.   Kui olete üla- või alalõualuus kaotanud kõik hambad. Sellisel juhul kasutatakse suust eemaldatavaid totaalproteese, mis on ebamugavad ja kipuvad suust ära tulema. Implantaadid

Pole viga. Hambaimplantaatidele püsivalt või lukkudega kinnituvate proteesidega saate jälle turvaliselt süüa, rääkida ja naerda igas olukorras kartmata, et protees tuleb ootamatult lahti.

Implantaadi paigaldamineImplantoloogia
Implantatsiooni eeltingimused

  • Hambaimplantaadi paigaldamiseks peab olema piisavalt luud, kuhu implantaat paigaldada. Kui luud ei ole piisavalt, siis on seda võimalik kasvatada (augmentatsioon) siirdades teistest piirkondadest võetud luud või kasutada luuasendajat. Luu kasvamiseks kulub 4-6 kuud.
  • Implantaadi paigaldamisel peab jääma piisavalt ruumi krooni ülesehitamiseks.
  • Patsiendil peab olema hea suuhügieen.
  • Lõualuu kasvamine peab olema lõppenud.
Implantatsiooni vastunäidustused

  • Suitsetamine. Suitsetajatel tuleb arvestada sellega, et luu ja implantaadi kokkukasvamine on nikotiinist tingituna pärsitud ja seetõttu implantaadi kaotuse tõenäosus väga suur.
  • Luu ainevahetust mõjutavate ravimite kasutamine.
  • Ravimatu või halvasti ravitud suhkruhaigus.
  • Immuunsüsteemi vähene vastupanu, mis on tingitud haigustest või ravimitest.
  • Rasked südame- või veresoonkonna haigused.
  • Sidekoe või luude üldised haigused, näiteks reumaatilised haigused.
Implantaadi paigaldamise operatsioon

Implantaadid viiakse lõualuusse tavaliselt kohaliku tuimestusega. Kaheosalise implantaadi paigaldamise operatsioon toimub järgnevalt.

Planeeritud kohas avatakse ige ja puuritakse lõualuusse järk-järgult kindlaksmääratud pikkuse ja läbimõõduga süvend. Süvendisse keeratakse implantaat. Ige õmmeldakse kinni ja jäetakse ülalõua puhul 3-6 kuuks ning alalõua puhul 2-3 kuuks paranema. Õmblusniidid eemaldatakse 12-14 päeva jooksul. Pärast paranemisperioodi avatakse ige, asetatakse iget vormiv kork ja seejärel valmistatakse implantaadikroon. Sõltuvalt olukorrast ja lõualuu omadustest võib implantaadile koheselt asetada iget vormiv kork või koormata koheselt implantaat, digitaalset CAD/CAM tehnoloogiat kasutades, ajutise implantaadikrooniga. Pärast paranemisperioodi, kui implantaat on piisavalt luuga kokku kasvanud, paigaldatakse implantaadile lõplik keraamiline implantaadikroon.

Loe lisaks “Pärast implantatsiooni

Hammaste implantaadid
Implantaatide hooldamine

Operatsioonijärgselt on suur infektsioonioht, mistõttu tuleb järgida head suuhügieeni, puhastades hambaid ja kasutada antiseptilisi suuloputusvahendeid. Soovitav on lasta raviarstil hambaimplantaate kontrollida iga 3-6 kuu järel. Implantaatide puhastamiseks kasutatakse spetsiaalset kohevat puhastusosaga hambaniiti ja hambavaheharja.

Implantaadi kaotus on tihti seotud ebapiisava suuhügieeniga. Vaata meie populaarset Naeratuspaketti “Implantaadi SPA”.

Registreeru vastuvõtule