Hambaravi

Hambaravi LAIEMALT hõlmab esmalt erinevate muredega patsientide konsulteerimist. Enamasti raviprotsess sellest algabki.

Meie kliiniku diagnostilised võimalused: 3D röntgen, intraoraalne röntgen, mikroskoobi suurendus, suukaamerapildid, suu skänneriga tehtud digitaalsed mudelid, fotod naeratusest – annavad probleemist täpsema ülevaate ja kindlama informatsiooni. Analüüsides patsiendi suu seisundi kohta saadud informatsiooni, saame koostada hambaravi plaani ning soovi korral ka ravi eelarve.

Väga oluline on patsientide igapäevane suuhügieen, mille korrektne järgimine on kuldreegel terveks eluks. Kodust saadud hea suuhügieeni tagamise oskused teenivad meid elu lõpuni.

Paraku hõlmab ikka meie igapäevane töö igemehaiguste vastu võitlemist, mis on tingitud puudulikust suuhügieenist. Hambakivi või katt hamba pinnal ja igeme taskustes võivad põhjustada mitte ainult igemepõletikku vaid viia ka hamba kaotuseni.

Loomuliku hambavärvi heledamaks muutmisel on abiks hammaste valgendamine. See on peamiselt esteetiline protseduur, mida saab teostada vaid terves hammaskonnas ning hea suuhügieeni olemasolul.

Tänapäevane hammaste raviprotsess on väga tehnikakeskne ja nõuab spetsialistilt pidevat õppimist. Tihti on protseduurid hammaste ravimisel aeganõudvad, mistõttu on oluline patsiendi kannatlikkus ja soov koostööle. Eriti puudutab see juureravi, suukirurgia protseduure ning proteesimist. Sellest koostööst sünnib aga tänuväärne tulemus.

Hammaste ravimise alla kuulub ka veidi kurvem pool – hamba eemaldamine. Õnneks aga on meil kliinikus võimalus asendada puuduvad hambad implantaatidega, mis peavad seejärel mõnda aega luustuma ja lõpuks kroonitakse. Tulemus annab võimaluse taas täisväärtuslikult süüa ning naeratada.

Hambaravi KITSAMALT tähendab hambakaariese poolt tekitatud kahjustuste ravi, kus mikroobid on lagundanud hambakudesid peamiselt hamba emaili või dentiini osas. Ravi sõltub kahjustuse suurusest ja selle asukohast hamba pinnal. Eemaldada tuleb kogu kahjustatud kude ja seejärel täita täidismaterjaliga. Selleks kasutame kliinikus vaid kõrgkvaliteetseid täidismaterjale ning teeme seda instrumentidega, mis on igaks visiidiks korrektselt steriliseeritud. Töö käigus isoleerime vajadusel ravitava hamba kummilaadse isolatsioonimaterjaliga (rubber-dam), mis kaitseb tööpiirkonda sülje ja muu vedeliku eest. Ikka selleks, et ravitöö lõpptulemus oleks kvaliteetsem.

Hambaravis on võrdselt tähtsad nii hammaste mälumisfunktsiooni taastamine kui ka esteetilise välimuse loomine.

Tänapäeva ravimeetodite hulka on lisandunud aina uusi innovaatilisi võimalusi. Parim lahendus ulatuslikult kahjustunud hamba taastamisel on keraamilised täidised – nn. inlay või onlay. Loe lähemalt “Keraamilised kroonid ja täidised“.

Hambaravi on interdistsiplinaarne raviteenus, mille hea õnnestumine on kogu kliiniku meeskonna peamine soov ja ühine pingutus. Ootame ravile kõiki patsiente soovituslikult kaks korda aastas, siis saab olla kindel oma heas ning pikaaegses suu tervises. Tore ja õige on ütlus: “Suu on organismi peegel”.

Eesti Vabariigi toetus võimaldab kõigil täiskasvanud kindlustatud patsientidel saada hammaste ravimiseks hüvitist aastas 40 euro ulatuses. Meie kliinikus on võimalus kasutada nii Tervisekassa hambaravihüvitist kui ka proteesihüvitist.

Kuni 19-aastaste laste hambaravi eest tasub meie kliinikus täies ulatuses Tervisekassa.

 

Registreeru vastuvõtule