Juureravi

Juureravi vajavad need hambad, mille juurekanalis olevad närvid ja veresooned on kahjustunud. See võib juhtuda bakterite toimel või mõne trauma tagajärjel. Sellisel juhul puhastatakse spetsiaalset tehnikat kasutades juurekanalid mikroobidest, kanalid laiendatakse, töödeldakse kanalinõelte ja medikamentidega, juurekanalisse asetatakse põletikuvastane ravim ning ajutine täidis. Vastavalt kanalis oleva põletiku iseloomule, võib ravietappe vaja minna 1-5.

Juureravi on keeruline ja aeganõudev. Eriti, kui on tegemist lõualuus tagapool asetsevate mitmejuureliste hammastega või kõverdunud juurekanalitega. Abiks on juureravi mikroskoobiga, mis aitab tähelepanu pöörata väiksematelegi detaidele.

Ravitav hammas võib raviperioodi ajal olla hell ja põletik võib alguses isegi ägeneda. Juba krooniliseks muutunud põletiku ravimine võtab aega, sest tervete luurakkude taastumine juuretipu piirkonnas on aeganõudev.

Hambajuure ravi õnnestumise huvides on kindlasti vaja teha mitmeid röntgenülesvõtteid. Ravi õnnestumisest võime tihti rääkida alles 0,5-1 aasta möödumisel.

Olukorras, kus juurekanal on infektsioonivaba, saab selle täita juuretäidisega. Juuretäidiste tegemisel kasutame innovaatilist SybronEndo kuumobduratsiooni meetodit, mis tagab väga kvaliteetse tulemuse.

Hambakrooni osa on aga soovitav taastada krooniga. Loe lähemalt “Keraamilised hambakroonid ja täidised“.

 

Registreeru vastuvõtule