Olen tõesti õnnelik, et minu “hamba teekond” on toreda tulemuseni jõudnud.

Seda ma ei tea, kas oleksin kogu seda suurt naeratuse teekonda ette võtnud, kui ma poleks 10-aastaselt ühte oma esihammastest katki kukkunud. Mul oli endal päris ilus ja sirge hambarida enne kui see juhtus. Selles mõttes sai mu hamba teekond juba ammu alguse ja nagu igal teekonnal, oli sealgi häid lõike ja raskemaid. Kui mul pärast mitmeaastast sekeldust, ajutisi parandusi ja täiskasvamise ootusi lõpuks laminaadid kahele esihambale peale said, olin tulemusega väga rahul ja pikaks ajaks oli rahu maa peal, nii et sain aastateks kogu teema hoopis ära unustada.

Aga siis ühel hetkel sai lihtsalt nende aeg otsa ja oli vaja uut otsust. Sain teada, et järgmiseks ainuvõimalikuks sammuks on kroonid. Kuigi käisin konsultatsioonis oma ala proffide juures, hirmutas mind soovitus panna kroonid mitte ainult kahele, vaid lausa neljale või isegi kuuele hambale. Hind oli väga soolane ja ma tegin valiku odavama koha, odavamate kroonide ja vaid nendesamade kahe krooni kasuks. Seekord ma tulemusega rahule ei jäänud, aga tagantjärgi muuta midagi oli veelgi keerulisem ja kulukam, seega elasin rõõmsalt nendega oma 6 aastat. Need ei olnud mu esialgsete hammaste moodi, olid pisut ebamugavad ja teist värvi ja need ei tundunud päris “minu omad”. Aga inimene ju harjub.

Õnneks saabus uus võimalus. Elu saatis mu teele Lumen Hambakliiniku, mis puudutas oma hoolimisega mu hinge. No juhuseid ju pole. Olen õnnega koos, et sattusin just Lumenisse. Professionaalsus, meisterlikkus ja pühendumine on see, mis igal sammul mind saatis ja veel mingi eriline miski, mida ma ei oskagi sõnadesse panna.

Olen oma uue kauni hambareaga väga rahul. Ühelt poolt tunnen aukartust, kuhu on me maailm arenenud ja milleks kõik inimene võimeline on. Kui kokku saavad kõrgtehnoloogia, arstide meisterlikkus ja kogemus, kirg õppida ja areneda, pühendumus ning vastutus kõige koostoimimise eest.

Olen siiralt kõigile Lumenis väga tänulik. Kuigi kogu protseduur oli päris pikk ja tihti ka tõeliselt pingutustnõudev – tundidepikkused protseduurid mitmeteistkümne tuimestussüstiga – siis usaldasin
täielikult ja tundsin, et olen absoluutselt kindlates kätes.

Arstide enesekindlus, usaldusväärsus ja meisterlikkus on super. Tehniku pühendumine ja andekus on imetlusväärne! Assistentide hool ja professionaalsus! Igal sammul toetus ja nõu ja valmidus vajadusel olemas olla.

Kui peeglisse vaatan, siis need hambad on täitsa minu omad. Ma küll tean, et mul on kroonid, aga ma ei tunne neid, sest nad on niivõrd omaks saanud. Tunnen, et ma naeratan rohkem, naeratan nii nagu lapsena, enne kukkumist 🙂
Ja muidugi on nad väga ilusad.

Ja ma olen rõõmus ja tänulik, et otsustasin iseendale selle kingituse teha. Kõik see teekond kokku on sügavam ja vaimsem kui ma sõnadesse suudan panna. Usun, et see on üks tahk mu hinge õppetunnist.

Ja ma olen tulemusega väga rahul – täpsemalt öeldes ületas see igasugused ootused!

Aitäh selle eest.