Teavitus täiskasvanute hambaravi hüvitise kohta

Palume mõistvat suhtumist selles, et  Lumen  Hambakliinik ei pea võimalikuks sõlmida  Eesti Haigekassaga (HK) alates 1. juulist 2017 kehtima hakkavat täiskasvanute hambaravi osutamise lepingut, mille kohaselt patsiendile hüvitatavaid teenuseid peab kliinik osutama HK poolt kehtestatud piirhindadega.

Kahjuks HK poolt jõuga peale surutavate piirhindadega ei ole kvaliteetset ja professionaalset  hambaraviteenust võimalik osutada.

Toetume siinkohal ka Eesti Hambaarstide Liidu (EHL) seisukohale, et Haigekassa kehtestatud piirhinnad ei kata hambaravi teenuse osutamisega seotud reaalseid kulusid ega võimalda:

  • pakkuda tänapäevaste meetodite abil tehtavat kvaliteetset raviteenust (steriilsus, ühekordsed vahendid, head ja kauakestvad materjalid, tänapäevane  hambaravitehnika, tänapäevased diagnostikavahendid jne.)
  • luua ravikabinette ja kliinikuid
  • jätkusuutlikku majandustegevust – milleks meie puhul on hambaraviteenuse osutamine
  • osutada head ja kvaliteetset teenust koos professionaalse, väljaõppinud ja pidevalt ennast erialaselt täiendava personaliga.

Nii nagu hetkel kõik Eesti Vabariigis loodud hambaravi kliinikud, on ka Lumen Hambakliinik erakapitalil loodud kliinik.

NB!   Armsad inimesed – olete meile alati väga oodatud ja me lubame ravida Teid sama hästi ja pühendunult kui oleme seda teinud seni.  Oleme Teie jaoks olemas, just siis kui meid vajate. Hindame väga Teie usaldust Lumen Hambakliiniku vastu .

Me teostame raviprotseduure kliiniku hinnakirja alusel.

Samas kinnitame, et kuni 19-aastaste laste hambaravi jätkub Lumen Hambakliinikus esialgu muudatusteta.
Ka pensionäride proteesihüvitise kasutamise kord jääb kuni 31. detsembrini 2017 endiseks, kuid 1. jaanuarist 2018 kehtestatavad haigekassa proteesiteenuste piirhinnad lõpetavad senini hästi toiminud rahalise proteesihüvitise.
Loe ka EHL-i kodulehelt “Hambaravihüvitis on ebaõnnestunult elluviidud valimislubadus“.

Patsient, kes soovib teavet Haigekassa täiskasvanute hambaravi lepingupartnerite kohta, saab pöörduda Haigekassasse klienditelefonil 669 6630 või infotelefonil 16363; e-posti aadressil info@haigekassa.ee; posti teel: Lastekodu 48, Tallinn, 10144 või külastades Eesti Haigekassa klienditeenindust.