PRF e. trombotsüütide rikas fibriin

PRF tehnoloogia aluseks on dr. Joseph Choukrouni teadustöödel põhinev kontseptsioon. Selle kohaselt inimese vere teatud tingimustel tsentrifuugimisel, on verest võimalik eraldada fibriini klomp e. PRF (Platelet Rich Fibrin), mis sisaldab enamiku veres olnud trombotsüüte ja valgete vereliblede rakke.

PRF klomp, asetatuna inimese luule või pehmele koele, hakkab järkjärgult eraldama sinna kogutud kasvufaktoreid (VEGF, PDGF, TGF Beta, Thrombospondin). Selle tulemusel kiireneb luu ja pehme koe kasv ning paranemine, mis on tähtis faktor suusiseste kirurgiliste operatsioonide korral. Tulemused on head ja koekasv kiire.

Näiteks saab PRF omadusi kiiremaks paranemiseks ära kasutada kirurgiliste operatsioonide järgses paranemisfaasis:
    • luuharja augmentatsioonil
    • põskkoopa põhja tõstmisel
    • implantaatide paigaldamisel luu kasvatamiseks ja toetava pehme koe paksendamiseks või pikendamiseks
    • hamba eemaldamisel luusombu e. alveooli täitmisel
    • periodontiidi ravis

Paranemise tulemused on otseselt seotud patsiendi üldtervisliku seisundiga, näiteks  D vitamiini hulgaga (norm. 30-100 mg/mL) või vere hematokriti (norm. 40-51 %) näiduga.  Oluline on ka veresuhkru näit (norm. 3.30- 5.90 mmol/L).

Kirurgiliste ravimenetlustega seotud raviplaani tegemiseks vajame sageli patsiendi vere üldpilti.
Vereproovi saame võtta kliinikus kohapeal.

A-PRF (Advanced PRF) on PRF tehnoloogia edasiarendus, mille tulemusel saadakse suurema trombotsüütide ja leukotsüütide kontsentratsiooniga vereklomp, mis veelgi kiirendab luu ja pehme koe paranemist.

I-PRF (Injectable PRF) on lühikese aja vältel vedelas olekus PRF, mida saab süstida kudedesse ja seeläbi kiirendada verevarustuse operatsioonijärgset taastumist. Samuti aitab I-PRF siduda omavahel luu augmentatsioonil kasutatavat kunstluumaterjali graanuleid.

Enamike kirurgiliste operatsioonide puhul võtame kõvade ja pehmete kudede kiiremaks taastumiseks patsiendilt mõned ampullid veeniverd, millest saame vastavalt vajadusele A-PRF-i või I-PRF-i.

Vaata ka Kirurgia

Registreeru vastuvõtule