Hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine geeli ja Whitening Lamp 2 abil on protseduur, mis aitab hammaste tumenenud emaili muuta heledamaks ja säravamaks.

Nõuanne

Parema tulemuse saavutamiseks on enne valgendusprotseduuri soovitav hammaste professionaalne puhastamine (hambakivi eemaldamine ja soodapesu).

Kui planeerite hammaste taastamist kroonidega, siis on soovitav hambaid valgendada enne taastamist, sest hilisem tehiskrooni värvi muutmine ei ole võimalik. 

Miks hambad tumenevad?

Hambaemaili värvus on väga individuaalne ja looduse poolt meile kaasa antud. Aastatega inimese hambaemail tumeneb. Hammaste tumenemise põhjuseks võib muuhulgas olla parkainete rikas menüü (puu- ja juurvilja või teiste looduslike või kunstlike värvainete lisanditega tooted), jook (tee, kohvi, punane vein, …) või suitsetamine.

Kas hammaste valgendamine on keeruline?

Hammaste valgendamine on patsiendi jaoks väga lihtne. Vaid üks hambaarsti külastus, kus võite istuda ja lõdvestuda ning umbes 1 tunni möödudes lahkuda valgema ja säravama naeratusega.

Kuidas valgendusprotseduur käib?

Igemete kaitseks kantakse igemetele igemekaitse. Hammastele kantakse 6% vesinikperoksiidi sisaldav valgendusgeel. Geeliga kaetud hambaid valgustatakse 15-20 minutit WHITEsmile Whitening Lamp 2-ga. Seejärel eemaldatakse geel ja kaetakse hambad uue geeliga. Protseduuri korratakse kokku 2-3 korda. Protseduuri lõppedes loputatakse geel maha ja eemaldatakse igemekaitse. Vajadusel töödeldakse protseduuri lõppedes hambapinnad tundlikkust vähendava geeliga.

Oletegi valmis säravamalt naeratama!

Mis on WHiTEsmile Whitening Lamp 2?

WHITEsmile Whitening Lamp 2 on uus LED tehnoloogial põhinev lamp, mis oma sinise valgusega aktiveerib valgendusgeeli. Lamp ei eralda UV-kiirgust ega liigset soojust, seetõttu vähendab protseduuri käigus ja hiljem tekkida võivat hammaste tundlikkuse riski.

Kas valgendamine on hammastele ohutu?

Kui hambad ja igemed on terved, siis protseduur hammastele ohtlik ei ole. Erinevad katsed on näidanud, et selline hammaste valgendamine on ohutu nii hammastele kui ka igemetele.

Kas valgendusprotseduuril on kõrvalmõjusid?

Tavaliselt on protseduur valutu. Mõni patsient võib kogeda hammaste tundlikkuse suurenemist protseduuri ajal ja pärast seda. Kliinilised katsetused näitavad, et 90% patsientidest ei koge tundlikkuse suurenemist ja 10% kogevad seda vähesel määral. Tavaliselt mööduvad kõik kõrvalmõjud 1-2 päeva jooksul. Vajadusel saab Teie raviarst soovitada hammaste tundlikkust leevendavaid tooteid.

Kui valgeks hambad saavad?

Valgenduse abil on saavutatud häid tulemusi enamikel patsientidel. Tulemus võib varieeruda sõltuvalt plekkidest teie hammastel, emaili paksusest, teie vanusest ja elukommetest.

Mis edasi?

Särava naeratuse säilitamiseks ja valgenduse tulemuse püsimiseks soovitame:

  • 4 tunni jooksul pärast valgendusprotseduuri mitte tarvitada kohvi, teed ja punast veini ning mitte suitsetada
  • puhastada hambaid 2 korda päevas floriidi sisaldava hambapastaga
  • kasutada regulaarselt hambaniiti – tagada hea suuhügieen
  • mitte liialdada ka edaspidi parkaineid sisaldavate jookide- ja söökidega (punane vein, kohv, tee, soja) ning suitsetamisega.

Lisaks mõned soovitused valgendusele järgnevateks päevadeks leiate siit “Valgendusjärgne hooldus“.

Kas hambavalgendus mõjub hambakroonidele ja sildadele?

Valgendusprotseduur ei ole mõeldud hambakroonidele ja sildadele.

Kui kaua hambavalgenduse tulemus püsib?

Valgenduse tulemus ja püsivus varieerub sõltuvalt teie hammaste struktuurist ja isiklikest hügieeni- ning toitumisharjumustest. Heade hügieenitavade järgimine – hammaste pesemine, hambavahede niiditamine ning regulaarne (1-2 korda aastas) hammaste puhastamine kliinikus (soodapesu), tagavad Teile kestva särava naeratuse.

Mida on veel soovitav teada?

Hammaste valgendamine vesinikperoksiidi sisaldavate preparaatidega on keelatud alla 18 aasta vanustele noortele ja rasedatele.

Vaata ka “Naeratuspaketid“.

Registreeru vastuvõtule