Esihammaste taastamine mälumishammaste puudumisel

Esihambad on üks esimestest asjadest, mida me teise inimesega kohtudes märkame. Hammaste olukord ja esteetiline välimus kannavad teatud informatsiooni inime kohta, teda ennast tegelikult tundmata. Ilus ja hästi hooldatud hambarida kõneleb hoolsast, kohusetundlikust ja oma tervise eest hoolitsevast inimesest. Kuid esihambad võivad olla ka katki, kulunud või hoopis puududa. Enamke inimeste soov on omada ilusat naetatust. Igal asjal on põhjus ja tagajärg. Mis on katkiste või kulunud esihammaste põhjus? Kui kõrvaldame põhjuse, siis väldime tagajärge.

Loe lähemalt…

Räägime hambaarsti hirmust

Selgitab dr. Merike Immato

1. Kust ja miks on tekkinud inimestel hirm hambaarstide ees? Mida Te arstina arvate?

Hirm hambaarsti ees vōi ravivisiidile tulemise ees, on nagu iga teinegi hirm, inimese peas,  mõtlemises kinni. On mälestus kunagi kogetud protseduurist, kunagi kogetud valuaistingust, kunagi kogetud hirmust…

Loe lähemalt…

Ajutised kroonid – miks ja millal?

Ajutisi kroone on vaja raviprotsessis siis, kui visiitide vahe on pikem kui päev ja/või prepareeritud hamba katmine ajutise täidisega pole otstarbekas ega õige.

Üldjuhul sobivad ajutised kroonid kasutamiseks ikka lühikeseks ajaks (mitte rohkem kui 3-5 kuud), sest valmistamiseks kasutatav materjal on nõrgem kui lõplike hambakroonide tegemiseks kasutatavad materjalid.
Loe lähemalt…

Hambaproteesi hooldamine

Harjumine uue hambaproteesiga

Uue hambaproteesiga harjumine võib esialgu olla raske või isegi valulik. Olge kannatlik ning püüdke ebamugavustest hoolimata proteesi suus hoida. Suu harjub varsti uue olukorraga. Esimesed kaks nädalat eemaldage protees vaid selle puhastamise ajaks ning kandke proteesi ka öösel. Hiljem on soovitatav protees ööseks suust ära võtta.

Loe lähemalt…

Suuhügieen

Hammaste ja suuõõne hooldus on temaatika, mis ikka ja jälle hambaravi kabinetis jutuks tuleb. Kõik on justkui kuulnud hambaharja, hambapasta, hambaniidi ja suuloputusvee olemasolust – aga nende tarvitamisoskused või teadmised polegi ühtviisi selged.

Ometi on HEA ja ÕIGE suuhügieen vundamendiks kaunile ja tervele naeratusele.

Loe lähemalt…

Pärast implantatsiooni või hamba eemaldamist

ÜLDISED JUHISED

Esimesed tunnid pärast hamba implantatsiooni või muud kirurgilist protseduuri võite kogeda kerget nõrkustunnet. Palun vältige füüsilist koormust ja saunas käimist vähemalt paaril protseduuri järgsel päeval, et vältida verejooksu tekkimist. Ärge puudutage haava sõrmedega, keelega või mõne esemega. Samuti tuleks hoiduda haava imemisest. Haava ei tohiks ravitseda erinevate tilkade, pulbrite või tablettidega, kuna tulemuseks võib olla põletiku tekkimine lõikuse piirkonda.

Loe lähemalt…

Valgendusjärgne hooldus

Kahe päeva jooksul pärast hammaste valgendamist on toidumenüü koostamisel soovitav järgida allolevaid soovitusi:

Loe lähemalt…